تغییرات کتب درسی مدارس از طریق اینترنت قابل رویت است.

 

سید احمد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: کلیه کتابها به صورت PDF تولید شده و در خروجی سایتی به آدرس www.chap.sch.ir قابل رویت است و امکان دسترسی به آن برای تمامی دانش آموزان در ایران، اروپا، آمریکا و آسیا فراهم شده است.

وی افزود: دانش آموزان کنکوری که چندسالی از فارغ التحصیل شدن آنها می گذرد و از تغییرات کتب درسی اطلاعی ندارند، می توانند با مراجعه به این سایت تغییرات صفحه ای هر کتاب را مشاهده و از آن پرینت بگیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: امسال نسخه الکترونیکی کتابها "E BOOK" توسط معاون فناوری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت CD در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

حسینی بیان داشت: دانش آموزان می توانند کلیه مطالب مربوط به کتب درسی خود را در این CD جستجو کنند به طور مثال می توانند کلمه فارسی را در این CD  جستجو و به معانی مختلف آن دست یابند.

مدیرکل چاپ و توزیع کتب درسی عنوان کرد: همچنین در این CD درسهای کتاب درسی قرآن با صوتی زیبا قرائت می شود تا دانش آموزان با نحوه قرائت آن آشنا شوند.

وی یادآور شد: تمامی کتب درسی هر پایه تحصیلی در یک پوشه مشخص شده است و دانش آموزان با توجه به پایه درسی خود می تواند از آن استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: این CD توسط معاون فناوری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به کلیه مناطق کشور ارسال می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 16 بازدید