تاثیر 25 درصدی نمرات امتحانات نهایی سوم متوسطه در کنکور90

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه ؛ابراهیم سحرخیز در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود:‌نمرات امتحانات نهایی دانش آموزانی که امسال داوطلب ورود به دانشگاه هستند چه در حال تحصیل در پیش دانشگاهی باشند و یا فارغ التحصیل دوره های قبل باشند 25 درصد در کنکور تاثیرگذار خواهد بود.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اعلام افزایش 10 درصد این تاثیر نسبت به سال گذشته اظهار داشت:‌ سال گذشته این نمرات 15 درصد تاثیرگذار بود که امسال به 25 درصد افزایش پیدا کرده است و در واقع خبر خوشی برای دانش آموزان درس خوان است که نمرات امتحان نهایی را با موفقیت سپری کرده اند.

 

- چهار درس پیش دانشگاهی در هر رشته امتحان نهایی دارد:

وی ادامه داد: امسال در هر رشته مقطع پیش دانشگاهی برای 4 درس بصورت نهایی امتحان برگزار می شود که شامل دو درس عمومی و دو درس تخصصی است که در هر رشته متفاوت است.

سحرخیز با اشاره به دروس نهایی هر رشته اظهار داشت: دروس معارف اسلامی 1 و 2،‌زبان فارسی 1و 2 به عنوان دو درس عمومی در رشته های ریاضی، انسانی، تجربی و هنر بصورت نهایی برگزار می شود و در رشته معارف اسلامی،‌اصول عقاید 1و 2 ، زبان فارسی 1 و2 بصورت نهایی برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: دروس تخصصی رشته ریاضی که امتحانات آن بصورت نهایی برگزار می شود حساب دیفرانسیل 1 و2 ، فیزیک 1 و2 خواهد بود و در رشته تجربی زیست شناسی 1و 2، فیزیک 1و 2 و در انسانی عربی 1 و2، زبان ادبیات فارسی 1 و2 بصورت نهایی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: در رشته هنر دروس سیر هنر در تاریخ 1 و2، آشنایی با میراث فرهنگی و آشنایی با رشته های هنری و در رشته معارف اسلامی ادبیات عرب و اصول فقه امتحانات نهایی خواهد داشت.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد:‌ امسال امتحانات نهایی دروس پیش دانشگاهی در کنکور تاثیری ندارد و در صورتی که این قانون تغییر کند به سرعت اطلاع رسانی خواهد شد.

/ 1 نظر / 54 بازدید
امیر

سلام. وبلاگتون زیباس ای معلم.. شما تابستان کلاس دارید؟کدوم آموشگاه؟ امیدوارم همواره موفق پیروز و موفق باشید. لحظاتت آرام/درپناه حق