نخستین مسابقه آمار دانش­آموزی

 
خانه ریاضیات اصفهان با همکاری انجمن آمار ایران، انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی اصفهان و سازمان آموزش و پرورش استان نخستین مسابقه آمار دانش­آموزی اصفهان را در روز جمعه 5/8/1385 همزمان با بزرگداشت روز آمار برگزار می­نماید.
شرکت در این مسابقه به صورت گروهی است و گروه­های 3 تا 5 نفره از دانش­آموزان سال­های دوم و سوم دبیرستان­های استان اصفهان می­توانند در این مسابقه شرکت نمایند.
برنامه مسابقه همراه با بازدید دانش­آموزان از نمایشگاه­های آمار خواهد بود که در آن روش­ها، تکنیک­ها و مفاهیم آماری به صورت بازی ارائه می­شود. این برنامه از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر ادامه دارد.
یک آزمون کتبی تشریحی حاوی سوالات آمار و احتمال در حد سال­­ دوم دبیرستان برگزار می­شود که در آن هر تیم به 2 سئوال از 5 سئوال داده شده جواب می­دهد.
یک پروژه آماری هم در بعدازظهر به هر تیم پیشنهاد می­شود، تا هر تیم ضمن انجام پروژه، گزارش کار خود را تا پایان روز در یک برگه ارائه دهد.
آموزش مقدماتی استفاده از نرم­افزارهای آماری و آشنایی دانش­آموزان با فعالیت­های آماری کشور از دیگر بخش­های این برنامه است.
دانش­آموزان به صورت مشترک (هر تیم حداقل شامل 3 نفر) می­توانند تا ۲۲ مهرماه 1385 در محل خانه ریاضیات اصفهان واقع در خیابان سعادت­آباد (آزادگان)، جنب مجتمع ورزشی امین ثبت­نام نموده، یا مشخصات خود را به آدرس stat@mathhouse.org ارسال نمایند.
/ 0 نظر / 19 بازدید